teisipäev, 11. november 2014

Üheksas postitus Hispaaniast! Saabumisjärgne koolitus Benicassimis & pildid!

10. nov kell 20
Hetkel istun Blablacar’i autos ja sõidan Valenciast Alicantesse ning otsustasin veidike blogi kirjutada. Esimest korda peale üht nädalat tunnen, et ma pole kohutavat väsinud ja mul on veidi aega...

Koolitus toimus Benicassimis, mis on Valenciast umbes 90km kaugusel. Jõudsime sinna esmaspäeva õhtul, veetsime seal neli täispikka päeva ning lahkusime laupäeva hommikul. Päevad olid ulmeliselt tegevusi täis ning vaba aega ning aega magamiseks ei olnud piisavalt... Kuigi ma olin terved päevad hirmus väsinud, on mul sellest koolitusest üldiselt head mälestused.

Päevad algasid ergutusmängudega, või kuidas iganes neid siis nimetatakse. Alguses tundusid need hirmus tobedad, kuid lõpuks harjusime kõik ära ning oli väga lõbus ja naljakas :D Üldiselt nägi see välja lihtsalt karja inimestega ruumis ringitormamine.

Iga päev toimusid ka keeletunnid ning loegud ja arutamised vabatahtlike teemadel, meie õigustest ja kohustustest, rääkisime oma probleemidest jne. Keeletundideks olid 30 inimest jagatud kaheks, kus mina siis selles kõrgest tasemest ikkagi madalamale jäin ning koos teiste samasuguste pooleldi-oskajatega numbreid ja aastaaegu õppisin :D

Tegime ka erinevaid ülesandeid grupis, näiteks võib tuua selle, kui meile anti list ülesannetega, mille Benicassimi linnapeal ära pidime täitma ning hiljem tõestuseks teistele videosi  ja pilte näitama. Võõraga flamenco tantsimine, laulu õpetamine ja muu. Kõige ägedam oli ülesanne/mäng nimega pastakas bmw vastu. Ehk siis igale grupile anti pastakas, mille nad pidid võõrastega mitu korda millegi muu ja suurema/väärtusikuma asja vastu vahetama. Meie saime ühe laudlina, käevõru ja hirmus koleda (kuid uue) koti. Üks grupp lõpetas auto rattakummiga ning üks kitarriga. Alguses arvasin isegi, et kitarr on ilma keelteta ja mingi vana pann, mis kellegil kuskil vedeles. Aga eiii, täiesti korralik nailonkeeltega kitarr, kõlas ka hästi!!! Äge mäng aga noh, oleks ka kitarri tahtnud :D

Iga päev oli peale lõunasööki tunnike vaba aega, millest ma ühe korra oma toas siastat pidasin ning ülejäänud korrad rannas magasin! Nii mõnna.

Rääkides Benicassimist, on see väga väike linnake mere ääres, mis on pigem hispaanlaste suvitus- kui elukoht, seetõttu olid ka tänavad täiesti tühjad. Oh kuidas ma seal ringikõndimist nautisin! Ja seal oli hirmus ilus!!! Meie hosteli eest oli näha merd ning keskinna poole kõndides majade vahelt mägesid.

Koolitus sai läbi laupäeva hommikul, ning kuna mul teisipäevani tööd ei olnud, otsustasin esmaspäeva õhtuni Valenciasse jääda. Kuid kuna pilte on päris palju, siis kuulete sellest järgmises postituses!

En Inglés
The on-arrival training for volunteers took place Benicassim, which is about 90km away from Valencia. We arrived there on monday night and we spent there four full days . The days were full of activities and we didn’t have enought free time or time for sleeping... Even though I was tired all the time, I have good memories of this training.

The days began with energizers, which in the beginning seemed a little silly, but after we got used to it, it was so much fun!:D It just looked like 30 sleepy people ran around the room and didn’t understand exactly what they're supposed to do:D

We had spanish lessons every day and also we discussed about our rights, responsibilities and problems in the organisations. One night we had this game where we were divided into a groups and they gave us a list of tasks what we had to do in the city and show a proof with a video or a photo. One task was to change a pen for some bigger and more expensive thing. We ended up with a bracelet, a bag and a tablecloth (google translate said that it was the word for laudlina:D), other group got a tire and one group got a gitarr!!! I’m so jealous:(

Every day we had a free time after lunch which I mostly spent on walking in the city or sleeping siesta on the beach:)

Benicassim is a very small city next to the beach, and spanish people spend mostly their summers there, that’s because it was so empty and I enjoyed the silence! And the place was sooo beautiful!

After the training  I decided to stay in Valencia for a few days, It was the best decision ever! Since I have very many photos, you’re gonna read about my staying in Valencia from the next post!:)


Let's say it has the colors of Estonian flag, ok?:)
The man who took a picture was from Iran and wanted to marry me...no thanks

ammmazing!

That's why I have really started to love the clouds!

Really cool bar, full of things from other countries brought by the costumers, I guess:)
The room where we spent most of our time in


Our room on the last day. Well it would've not been so bad if it wasn't full of ants. Öäk


On our way to Valencia!