neljapäev, 26. juuni 2014

¡Estoy tan feliz! Niii õnnelik!!! Projekt sai rahastuse, jeee!!!

JAH, MU PROJEKT SAI RAHASTUSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma olen niiii  õnnelik, et ma lihtsat ei oska enam midagi peale hakata. Ma olen üle kolme kuu iga päev VÄHEMALT 10 korda oma meili tsekanud, et kas nüüd juba on vastus käes...Ja nüüd lõpuks!!!

See ootamine oli niiiiii raske.....

Võtan lühidalt kokku kuidas see värk siis käis. Esialgu otsisin ühest suurest andmebaasist (http://europa.eu/youth/evs_database) saatva organisatsioni Eestis, mille otsimine oli päris kerge.  Järgmisena pidi omale leidma vastuvõtma organisatsiooni välismaal, milleks mina valisin Hispaania, ning mind võeti vastu isegi kahte projekti! Ainult vastuvõtva organisatsiooni leidmine võttis mul aega veidi alla poole aasta. Lõpuks võtsid saatev ja vastuvõttev org. üksteisega ühendust ning saatsid Hispaania büroosse ära projekti, mille rahastust ma nii kaua ootasingi!

Projekt kestab 9 kuud- 2014 oktoobri algusest 2015 juuni lõpuni ning ainuüksi selleks, et mina saaksin projektis osaleda, taotleti umbes 6000-7000 eurot. Sinna kuulub minu elamine, söögi- ja taskuraha, transpordikulud ja ka väike osa organisatsioonides töötavate inimeste palgast.

Kellel küsimusi on ja kes muidu asjast huvitatud on siis küsige julgelt!

Siia kirjutasin mõned tsitaadid ühest raamatust, mis hispaanlaseid ja nende kombeid veidi irooniliselt kirjeldab:
  • Igaüks, kes püüab hispaanlasi mõista, tuleb kõigepealt tunnistada tõsiasja, et hispaanlased ei pea tähtsaks mitte midagi peale üleüldise lõbutsemise. Kui asi pole lõbus, siis seda eiratakse. 
  • Hispaanlasi peetakse lärmakateks inimesteks, kes ei arvesta teistega ja jäävad kokkusaamistele alati hiljaks – kui nad üleüldse suvatsevad kohale ilmuda-, pole usaldusväärsed ning paistab, et nad ei maga iialgi, välja arvatud pärastlõunal. 
  • Aeg on hispaanlastele muidugi absoluutselt tähtsusetu, sest see tähendab vabaduse piiramist ja vabaduse piiramine tähendab vaieldamatult lõbutsemise kitsendamist. 
  • Oluline sõna, mis tuleb meelde jätta, on mañana (mida tavaliselt saadab õlakehitus) ja see tähendab ’homme’ või ’millagi homme’ või ’ülehomme’ või ’ülejärgmisel päeval’ või ’järgmisel nädalal’, ’ülejärgmisel nädalal’, ’järgmisel kuul’, ’vahest millalgi järgmisel kuul’, ’järgmisel aastal’, ’võimalik, et järgmisel aastal’, ’hiljem’, ’millalgi’, ’mitte kunagi’, ’ei iialgi’.  
  • Alates 1980. aastast on lahutus Hispaanias käkitegu. Kui mees ja naine on mõlemad lahutusega nõus, saavad nad selle kahe aasta pärast kätte.  
  • Keskmise perekonna arusaamine puhkusest on selline, et keskpäeva saabudes tuleb koos kõikmõeldava varustusega randa minna ja jääda sinna kuni päikeseloojanguni. Valju muusikaga kassetid on hädatarvilikud ning rohke kisa ja karjumine – peamiselt selleks, et teistele teada anda, kui lõbus neil on – aitab päeva õhtusse saata.  
  • Kui tahate Hispaanias autot juhtides ellu jääda, usaldage liikluseeskirjad ja usaldage oma ürginstinkte. Kui soovite jalgsi käies ellu jääda, loobuge käimisest.
Nagu enne mainisin, võeti mind vastu kahte projekti. Esimene projekt millele ära ütlesin asus Terrassas, Barcelonast 30km kaugusel. Mina valisin projekti mis asub Elches, Alicantest u 30km kaugusel. Elche valisin seetõttu, et tahan rääkima õppida tavalist hispaania e. kastiilia keelt, Terrassas räägitakse pigem vaid katalaani keelt, mida poleks mul olnud võimalik väga kusagil mujal kasutada. Samuti on Elches soem ja seal on megaaalt palme! Seal asub Euroopa suurim palmipark ning linnas on neid palme umbes 300 000! Elche tundus lihtsalt õigem valik. 

Panen siia ka google mapsi pildi oma asukohast:


Lisan ka pildi erinevatest keelepiirkondadest:Ning kuna ma enamus oma ajast veedan google.mapsi street view´si vaadates ja kõikvõimalikud suvalised tänavanurgad minu jaoks nii ilusad ja põnevad tunduvad siis lisan siia ka need:

Minu elche:


Alicante- linn, mis on minu Elchest 30 km kaugusel, mere ääres:Ma nüüd lõpetan selle lingitamisening piltide lisamise ja teen tähistamiseks mõned siidrid! :D