teisipäev, 21. oktoober 2014

Viies postitus Hispaaniast! Hispaanlastest ja nende asjaajamistest, väike update & pildid!

Kuna vahepeal midagi väga huvitavat juhtunud pole siis mõtlesin, et räägin veidike Hispaanlastest ja nende asjaajamistest. Oma paki koos läpaka laadijaga sain ma lõpuks kätte! (koos sokolaadiga muidugi, aitäh emme:)) Kuid siiski oli oiiiii kui tüütu igat õäÖü’d eraldi wordist taga ajada. Jah, ka terve teise ja kolmanda postituse kirjutasin ma Poola tüdruku Kasia läpakas täpitähti ükshaaval üles otsides. Vot kui tubli ma olen!:D Alles nüüd ma mõistan, kui ulmeliselt palju me täpitähti kasutame.

Hispaanlased on muidu üldiselt hirmus toredad ja abivalmid. Kui ma kaart käes keset tänavat seisan siis tuleb vanake ligi ja küsib kas ma olen eksinud ning hakkab kohe miskit seletama. Ning kui ma ühelt vanapaarikeselt küsisin, kus me hetkel asume, saan ma vastuse alles umbes 15 minuti pärast, sest enne seda toimub pikk seletamine kuidas ma oma sihtkohta minema peaksin, kuid millest ma väga midagi aru ei saa:D

Nüüd veidike meie pangakaartidest. Nagu mingis postituses juba kirjutasin, võttis meie kaartide vormistamine ja muu jamps aega kuskil kolm tundi. Selle tulemusel saadeti ühe tüdruku pangakaart hoopis Saksamaale ning üks poiss sai krediitkaardi. (You had ONE yob…..) Panka me valida ei saanud, sest meie organisatsioon on koostÖÖs pangaga Sabadell. Ning facebooki grupist ‘Eestlased Hispaanias’ lugedes erinevate pankade kohta, oli Sabadell üks neist, mille kontodelt vahel lambist liiga palju raha maha läks. No tore-tore.

Esimene teenustasu on 35 eurot, ning kellegil tÖÖtajatest polnud aimu, mis ajal see summa kontolt maha peaks minema. Ning kui meil seda summat ei-tea-mis-ajal kontol pole, siis läheb hiljem topelt.

Kaartidele järgi minne avastasime teise toreda asja, et kui me iga kuu vähemalt 700 euri kontole ei teeni, siis läheb igakuiselt maha teenustasu 25 eurot. Ja nii rikkad me siin ilmselgelt ei ole. Et see raha meie kontodelt maha ei läheks, peame iga kuul jällegi ei-tea-mis-aja-jooksul kogu raha pangaautomaadist välja võtma ning selle pangas uuesti oma arvele panema. IGA KUU! ÖÄ.
......................
Nüüd, kui kogu sÖÖgi omale ise ostma peab, siis olen palju tervislikumaks muutunud! Seda poleks samuti arvanud, sest uskusin, et hakkan liiga tihti väljas tapaseid sÖÖmas ja õlut joomas käima ja tulen siit tonnisena tagasi:D Loodame, et seda siiski ei juhtu. Muidugi ei tea, kui tervislikuks neid pulbritest tehtud piimasid ja jogurteid ikka pidada saab…aga siiski. Tänu korterikaaslastele olen avastanud mitmeid erinevaid sööke kuid põhiliselt on päevamenüüs pudrud puuviljadega, erinevad salatid ning natukene ka pastat:) Aga vähemalt ma ei näksi mingit mõttetut jampsi enam nii palju.

Ning mis värk sellega on, et mul siin täitsa jahe on hakanud? Või mis värk sellega on, et õues on 29 kraadi ja toas on umbes 10 kraadi külmem? Mis veel talvel saama hakkab??!! Ma suht Hispaanlane valmis, mõni aeg tagasi näitas õues 25 kraadi ning ma läksin rõõmsalt oma talvejopega õue. Muidugi hakkas mul peale paari sammu natuke palav ning inimesed ka mind väga normaalse näoga ei vaadanud :D

Ma ausalt arvasin, et mina olen see, kes Hispaanlastega võrreldes poolpaljalt ringi käib. Ma olen ju Hispaaniaga võrreldes pigem põhjapooluselt pärit! :D Aga ei, asi on täitsa vastupidine.

Some random facts:  • Enamus tänavad on Elches ühesuunalised ning ka üherajalised, ning selleks, et autoga ühest punktist teise jõuda, on lõpuks teepikkus 10 korda pikem:D Vähemalt on jala kõndides kõik väga ligidal.
  • Tänavad on siin rämpsust üldiselt puhtad. Väljaarvatud koerajunnid muidugi. Siin tänaval käies ei saa kindlasti ninapidi moblas passida, sest juba tänase päeva jooksul olen näinud kahte hunnikut koos inimeste jalajälgedega :D
  • Siin on soe!!! Ilma üle olen ma küll tohutult õnnelik. Kraade on kuskil 25-30 kraadi kuid see ei ole nii umbne nagu suvel Tallinnas, siin liigub õhk ringi ning vahel võib 25-kraadigagi tuule tõttu jahe hakata.
  • Elches ei toimu ilmselt vargusi hirmus palju võrreldes Barcelonaga, kuid igalpool võib näha lukustatud ilma sadulateta rattaid. Järgmine kord kuskile ratast jättes topin selle sadula endale kotti:D
  • Avalikus kohas joomine on siin keelatud, ja mul on jäänud selline mulje, et see pole ka väga populaarne. Ilmselt järgmise punkti pärast.
  • Siin on hirmus palju politseiautosi! No hirrrmus palju. Päeva jooksul võib näha vähemalt 10-20 autot. Kui Joshua (teine vabatahtlik) korraks autoga keelatud kohas peatus, et me maha saaksime minna, oli sekundiga politsei kohal. Aga trahvi ta vist siiski ei saanud.
  • Nädalavahetusel käisime Alicantes ühes baaris, kuhu võis oma jookidega minna ning mille pilet maksis veidi alla 4 euro. Kas Eestis ka selliseid kohti on? Ma vähemalt ei ole kuulnud. Aga mõte on iseenesest hea.
  • Kuna teiste vabatahtlikega räägime ainult inglise keeles, on hispaania keele omandamine veidike aeglasem. Lihtsate asjadega saan ma hästi hakkama kuid normaalset vestlust pidada on veidi keeruline. Aga saan hakkama küll:)
Ma poleks elusees arvanud, et ma blogi kirjutamist nii naudin! Ma mäletan väga hästi, kui Karoliina mulle ütles, et ta poleks elusees arvanud, et ma natukene kirjutada oskan. Tänks Karo :D Kuna koolis ilmselt paljud arvasid, et ma olen laisk ja loll siis ilmselt järeldati, et kirjutan ka mingit umbes teksti kirjaviga kirjavea otsa. Nii hull see asi vist siiski õnneks ei ole. Aga edaspidi don’t judge, sest tegelikult tahavad mõned sõnad juba ununeda ning lauseehitus näeb vahel täitsa veider välja.

Lõpetuseks sooviksin teilt veidike tagasisidet! Mis teile blogi juures meeldib ning mis ei meeldi, millest rohkem ja vähem  kirjutada võiksin. Võite ka muidugi anonüümselt kommenteerida kuid mind tegelikult hirmsasti huvitab, kes te kõik olete, kes mu blogi loete:) Teid tundub täitsa palju olevat!

Some pictures of Elche, on top of The Basilica of Santa Maria
Amazing Elche!!! On top of The Basilica of Santa Maria


Few palm trees:)After taking this picture I discovered that I can definitely dye my hair in my room cause of the floor, where you can't see my mess afterwards:D
Some pictures of Alicante!
Alicante!Soo pretty longboards, but only 300-400 euros:D

En inglés:
So now I am gonna talk a little bit about spanish people, messing with our cards and bank accounts and also updating you with some little things.

Spanish people are mostly very friendly and helpful, coming to me when I am looking a map on the street and asking if they can help. Also they like to talk a lot but most of the times I don't understand much.:D

About or bank accounts. At first we have to pay 35 euros for the card cause we are foreigners. And also we have to take all our money out from the cash machine and put it back in, EVERY MONTH! Cause we don't earn 700 euros per month. If we didn't do it we would need to pay 25 euros every month because we don't earn enough money. How stupid is that.

Otherwise it is going great. I finally got my package with my laptop charger and lots of chocolate! And I just love the weather. It's not too hot and not too cold. It's perfect! Mostly around 25 degrees. And also I never would've thought that I'd enjoy writing my blog so much! 

Finally I'd like to hear some feedback from you all! What would you like me to talk about and what should I do to make it better:) Thank you!